نیترات کلسیم CaO: 23% هارپا

ازت مهم‌ترین عنصر پر مصرف گیاهان است که از اشکال متفاوت آن، نیترات، سهل‌الوصول‌ترین شکل ازت برای گیاهان می‌باشد. کودهای نیتراته به دلیل داشتن ازت و حلالیت بالا، گزینه‌ی مناسبی برای تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصری مانند پتاسیم، منزیم، کلسیم و روی می‌باشد.

مـــــزایـــا:

۱) تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصر ازت و کلسیم.

۲) افزایش مقاومت گیاه نسبت به استرس‌ها و تنش‌ها.
۳) درشت شدن و یک‌دست شدن میوه.
۴) جلوگیری از علائم کمبود کلسیم مانند پوسیدگی گلگاه گوجه‌فرنگی، اضمحلال لکه پوست استخوانی پسته، لکه‌ی تلخ در سیب و ریزش میوه بعد از بستن میوه و…
۵) افزایش عطر و طعم میوه و انبارداری میوه.
۶) افزایش عملکرد و کیفیت محصول.

کود نیترات کلسیم فلونیا دارای ۱۳۱۲ازت و ۲۳٪ کلسیم محلول و قابل جذب برای گیاهان می‌باشد. 

کلسیم نقش اصلی در تقسیم سلولی، درشت شدن میوه، افزایش خاصیت انبارداری، یک‌دست شدن میوه و مقاومت گیاهان مختلف نسبت به تنش‌های محیطی و بیماری‌ها و آفت‌ها و جلوگیری از ریزش میوه دارد.

با مصرف کود نیترات کلسیم فلونیا، علاوه بر تأمین کلسیم، با تغذیه‌ی ازت، گیاهان رشد و شادابی و افزایش عملکرد چشمگیری خواهند داشت.

میزان و شیوه مصرف:

گیاهان زراعی: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۱ تا ۲ در هزار به‌صورت محلولپاشی یا به میزان ۱۰-۵ کیلوگرم در هکتار در سیستم آبیاری مصرف گردد.

درختان میوه: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۱ تا ۲ در هزار روی برگها محلولپاشی یا به میزان ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم در سیستم آبیاری استفاده گردد.

صیفی‌جات گلخانه‌ای و گیاهان زینتی: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۱ تا ۱/۵ در هزار روی برگها محلولپاشی یا به میزان ۰/۵ تا ۱/۵ کیلوگرم در هر ۱۰۰۰ متر مربع در سیستم آبیاری استفاده گردد.

هشدار : توصیه های فوق کلی بوده برای حصول نتیجه بهتـــر زیر نظــــر کارشناس مصــرف گردد.

زمان محلولپاشی : 

برای افزایش جذب بهتر است محلولپاشی در هوای خنک ترجیحاً اوایل صبح و یا غروب انجام شود. از محلولپاشی در شرایط نامساعد آب و هوایی از قبیل خشکی بیش از حد و یا در زمان احتمال وقوع بارندگی خودداری شود.

 

محصولات مشابه:

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

دکمه بازگشت به بالا
بستن