نیترات کلسیم CaO: 23% فلونیا

ازت مهم‌ترین عنصر پر مصرف گیاهان است که از اشکال متفاوت آن، نیترات، سهل‌الوصول‌ترین شکل ازت برای گیاهان می‌باشد. کودهای نیتراته به دلیل داشتن ازت و حلالیت بالا، گزینه‌ی مناسبی برای تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصری مانند پتاسیم، منزیم، کلسیم و روی می‌باشد.

کود نیترات کلسیم  این برند دارای ۵/۱۵% ازت و ۲۳% کلسیم محلول و قابل جذب برای گیاهان می‌باشد. 

کلسیم نقش اصلی در تقسیم سلولی، درشت شدن میوه، افزایش خاصیت انبارداری، یک‌دست شدن میوه و مقاومت گیاهان مختلف نسبت به تنش‌های محیطی و بیماری‌ها و آفت‌ها و جلوگیری از ریزش میوه دارد.

با مصرف کود نیترات کلسیم ، علاوه بر تأمین کلسیم، با تغذیه‌ی ازت، گیاهان رشد و شادابی و افزایش عملکرد چشم‌گیری خواهند داشت.

 

مـــــزایـــا:

۱) تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصر ازت و کلسیم

۲) افزایش مقاومت گیاه نسبت به استرس‌ها و تنش‌ها
۳) درشت شدن و یک‌دست شدن میوه
۴) جلوگیری از علائم کمبود کلسیم مانند پوسیدگی گلگاه گوجه‌فرنگی، اضمحلال لکه پوست استخوانی پسته، لکه‌ی تلخ در سیب و ریزش میوه بعد از بستن میوه و…
۵) افزایش عطر و طعم میوه و انبارداری میوه
۶) افزایش عملکرد و کیفیت محصول

میزان و شیوه مصرف:

گیاهان زراعی: 

برای هر نوبت کود دهی با دوز ۱ تا ۲ کیلوگرم در هزار لیتر به‌صورت محلول پاشی یا به میزان ۵ تا ۱۰ کیلوگرم در هکتار در سیستم آبیاری مصرف گردد.

درختان میوه: 

برای هر نوبت کود دهی با دوز ۱ تا ۲ کیلوگرم در هزار لیتر روی برگ ها محلول پاشی یا به میزان ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم در سیستم آبیاری استفاده گردد.

صیفی‌جات گلخانه‌ای و گیاهان زینتی: 

برای هر نوبت کود دهی با دوز ۱ تا ۱/۵ کیلوگرم در هزار لیتر روی برگ ها محلول پاشی یا به میزان ۰/۵ تا ۱/۵ کیلوگرم در هر ۱۰۰۰ متر مربع در سیستم آبیاری استفاده گردد.

زمان محلول پاشی

برای افزایش جذب بهتر است محلولپاشی در هوای خنک ترجیحاً اوایل صبح و یا غروب انجام شود. ازمحلول پاشی در شرایط نامساعد آب و هوایی از قبیل خشکی بیش از حد و یا در زمان احتمال وقوع بارندگی خودداری شود.

هشدار : توصیه های فوق کلی بوده برای حصول نتیجه بهتـــر زیر نظــــر کارشناس مصــرف گردد.

محصولات مشابه:

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

پلیت غنی‌شده مرغی هارپا

دکمه بازگشت به بالا
بستن