کود نیترات پتاسیم K2O: 46% هوکر، شرکت کیمیا اکسیر شرق

کود نیترات پتاسیم هوکر دارای ۱۳٪ ازت و ۴۶٪ پتاسیم محلول و قابل جذب برای گیاهان می‌باشد. 

ازت مهم‌ترین عنصر پر مصرف گیاهان است که از اشکال متفاوت آن، نیترات، سهل‌الوصول‌ترین شکل ازت برای گیاهان می‌باشد. کودهای نیتراته به دلیل داشتن ازت و حلالیت بالا، گزینه‌ی مناسبی برای تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصری مانند پتاسیم، منزیم، کلسیم و روی می‌باشد.

پتاسیم نقش اصلی در درشت شدن میوه، رنگ‌پذیری، افزایش وزن هزاردانه و مقاومت گیاهان مختلف نسبت به تنش‌های محیطی و بیماری‌ها و آفت‌ها دارد که علائم کمبود آن در گیاهان به صورت سوختگی حاشیه‌ی برگ‌های پایینی خود را نشان می‌دهد. 

 

مـــــزایـــا:

۱) تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصر ازت و پتاس.

۲) افزایش مقاومت گیاه نسبت به استرس‌ها و تنش‌ها.
۳) درشت شدن و یک‌دست شدن میوه.
۴) افزایش رنگ‌پذیری میوه در محصولاتی مانند گوجه‌فرنگی، سیب و…
۵) افزایش وزن هزاردانه.
۶) افزایش عملکرد و کیفیت محصول.

با مصرف کود نیترات پتاسیم هوکر، علاوه بر تأمین پتاسیم، با تغذیه‌ی ازت، گیاهان رشد و شادابی و افزایش عملکرد چشمگیری خواهند داشت.

میزان و شیوه مصرف:

گیاهان زراعی: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۲ تا ۳ در هزار به‌صورت محلولپاشی یا به میزان ۱۲-۱۰ کیلوگرم در هکتار در سیستم آبیاری مصرف گردد.

درختان میوه: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۲ تا ۳ در هزار روی برگها محلولپاشی یا به میزان ۱۰۰-۵۰ گرم با توجه به سن درخت بصورت چالکود برای هر درخت استفاده گردد یا به میزان ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم در سیستم آبیاری استفاده گردد.

صیفی‌جات گلخانه‌ای و گیاهان زینتی: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۱ تا ۱/۵ در هزار روی برگها محلولپاشی یا به میزان ۰/۵ تا ۱/۵ کیلوگرم در هر ۱۰۰۰ متر مربع در سیستم آبیاری استفاده گردد.

هشدار : توصیه های فوق کلی بوده برای حصول نتیجه بهتـــر زیر نظــــر کارشناس مصــرف گردد.

زمان محلولپاشی : 

برای افزایش جذب بهتر است محلولپاشی در هوای خنک ترجیحاً اوایل صبح و یا غروب انجام شود. از محلولپاشی در شرایط نامساعد آب و هوایی از قبیل خشکی بیش از حد و یا در زمان احتمال وقوع بارندگی خودداری شود.

 

محصولات مشابه:

دکمه بازگشت به بالا