کود نیترات منیزیم MgO: 15% هوکر، شرکت کیمیا اکسیر شرق

ازت مهم‌ترین عنصر پر مصرف گیاهان است که از اشکال متفاوت آن، نیترات، سهل‌الوصول‌ترین شکل ازت برای گیاهان می‌باشد. کودهای نیتراته به دلیل داشتن ازت و حلالیت بالا، گزینه‌ی مناسبی برای تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصری مانند پتاسیم، منزیم، کلسیم و روی می‌باشد.

کود نیترات منیزیم این برند دارای ۱۰٪ ازت و ۱۵٪ منیزیم محلول و قابل جذب برای گیاهان می‌باشد. 

منیزیم نقش اصلی در تولید کلروفیل، افزایش شاخ و برگ و سبزینگی گیاه دارد که در واقع تأثیر بسیار مستقیم بر چرخه‌ی فتوسنتز گذاشته و موجب افزایش عملکرد و کیفیت محصول خواهد شد.

با مصرف کود نیترات منیزیم ، علاوه بر تأمین منیزیم، با تغذیه‌ی ازت، گیاهان رشد و شادابی و افزایش عملکرد چشم‌گیری خواهند داشت.

مـــــزایـــا:

۱) تغذیه‌ی گیاهان نسبت به عناصر ازت و منیزیم

۲) افزایش سبزینگی و شادابی گیاه

۳) درشت شدن و یک‌دست شدن میوه

۴) افزایش وزن هزاردانه

۵) افزایش عملکرد و کیفیت محصول

میزان و شیوه مصرف:

گیاهان زراعی: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۲ تا ۳ کیلوگرم در هزار لیتر به ‌صورت محلول پاشی یا به میزان ۱۲-۱۰ کیلوگرم در هکتار در سیستم آبیاری مصرف گردد.

درختان میوه: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۲ تا ۳ کیلوگرم در هزار لیتر روی برگ ها محلول پاشی یا به میزان ۱۰۰-۵۰ گرم با توجه به سن درخت بصورت چال کود برای هر درخت استفاده گردد یا به میزان ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم در سیستم آبیاری استفاده گردد.

صیفی‌جات گلخانه‌ای و گیاهان زینتی: 

برای هر نوبت کوددهی با دوز ۱ تا ۱/۵ کیلوگرم در هزار لیتر روی برگ ها محلول پاشی یا به میزان ۰/۵ تا ۱/۵ کیلوگرم در هر ۱۰۰۰ متر مربع در سیستم آبیاری استفاده گردد.

زمان محلولپاشی:

برای افزایش جذب بهتر است محلول پاشی در هوای خنک ترجیحا اوایل صبح و یا غروب انجام شود. از محلول پاشی در شرایط نامساعد آب و هوایی از قبیل خشکی بیش از حد و یا در زمان احتمال وقوع بارندگی خودداری شود

هشدار : توصیه های فوق کلی بوده برای حصول نتیجه بهتـــر زیر نظــــر کارشناس مصــرف گردد.

محصولات مشابه:

دکمه بازگشت به بالا